Zuzana Slobodová

Na Dni zmeny 2022 sa do konca augusta môžu registrovať už aj hrané a animované filmy

Predlžujeme uzávierku prihlasovania filmových projektov na Industry Program Dni zmeny 2022 do 31. augusta. Zároveň rozširujeme možnosť registrácie okrem dokumentárnych filmov aj pre hrané a animované filmy.

Filmový festival Jeden svet po pilotnom ročníku programu pre profesionálov s názvom Dni zmeny v tejto iniciatíve pokračuje a otvára prihlasovanie do druhého ročníka, ktorý sa uskutoční počas festivalu Jeden svet 2022. 

Zámerom Dní zmeny je prepájanie tvorcov filmov s potencionálnymi donormi, odborníkmi na jednotlivé témy, neziskovými organizáciami, médiami a ďalšími organizáciami a jednotlivcami.  

Program Dní zmeny 2022 bude pozostávať z:

  • pozitívnych prípadových štúdii,  
  • individuálneho a na mieru ušitého workshopu, vďaka ktorému budú mať tri vybrané projekty šancu a potenciál vytvoriť a zefektívniť zmenu v spoločnosti,  
  • prednášok a záverečnej panelovej diskusie

Inšpiráciou pre Dni zmeny je partnerský festival Movies That Matter, Holandsko, ktorý každoročne organizuje Impact Days, ktoré dosahujú medzinárodný ohlas.  

V pilotnom ročníku Dni zmeny, ktorý sa uskutočnil počas minuloročného Jedného sveta boli vybrané projekty hodnotené medzinárodnou porotou v zložení Margje de Koning (umelecká riaditeľka festivalu Movies That Matter, Holandsko), Zuzana Wienk (slovenská novinárka, zakladateľka projektu Bystriny, organizátorka Bielej vrany) a Alexandra Poláková Suchalová.  

Víťazným projektom pilotných Dní zmeny sa stal film Po nás potopa producenta Romana Pivovarníka a režisérky Doroty Vlnovej, ktorý mal v apríli tohto roku svoju televíznu premiéru.   

Zapojte svoj filmový projekt do 31. augusta!

Druhý ročník Industry Programu pre profesionálov – Dni zmeny otvárame výhradne pre slovenských a českých filmárov za symbolický poplatok 100€. 

ORGANIZÁTORI

One World

FINANČNÍ PARTNERI

Eu komisiaNadácia slovenskej sporiteľneceske centrum bratislava

PARTNERI

svet medzi riadkamibkisIOMFFUKDAFilmskino lumierekino mladosťFTF VŠMUKatedra translatológie FF UKFA4TeledataslidoDivadlo bez domovaÚNaSSMyslímMareenaTepláreňVagusNota Benedok incubatorPeople on EarthGoOut
Denník SME

HLAVNÍ MEDIÁLNI PARTNERI

MEDIÁLNI PARTNERI

Nota Bene