Anna Jackova

PREDSTAVUJEME NOVÚ VIZUÁLNU IDENTITU JEDNÉHO SVETA! 

Nová vizuálna identita, nové logo, nový termín, nový programový tím a staro-nové miesto konania. Medzinárodný festival dokumentárnych filmov Jeden svet oslavuje 25 rokov a pri tejto príležitosti prináša množstvo noviniek.

S veľkou radosťou vám predstavujeme novú vizuálnu identitu nášho festivalu, ktorú pripravilo grafické štúdio andrej&andrej. ĎAKUJEME! Ich úlohou bolo vytvoriť rozpoznateľnú a viditeľnú značku najstaršieho dokumentárneho festivalu na Slovensku. Jeden svet v tomto roku oslávi 25. narodeniny! 

Kľúčovým grafickým prvkom festivalovej identity je stužka, ktorú môžete vidieť v našom novom logu aj na plagátoch. Inšpirácia pochádza z vizuálnej identity Človeka v ohrození, ktorú pre nás tiež pripravovali andrej&andrej. Stužka je symbolickou ochranou ľudských práv každého človeka, v prípade festivalu môže reprezentovať filmový pás, v logu sa zas stáča do našej zemegule, sveta️,  Jedného sveta.  

Samotný vizuál aktuálneho ročníka odráža aj tohtoročný filmový fokus s názvom Queer Joy, ktorý prinesie na plátna radosť z inakosti a rozmanitosť všetkých identít. 

Zároveň sme chceli, aby nová vizuálna indentita reflektovala pestrosť a diverzitu nášho tímu, spôsobu práce a filmov, ktoré nášmu diváctvu prinášame,“ vysvetľuje riaditeľka Jedného sveta Eva Križková. 

Festival sa koná od 18.10 – 27.10.2024. Máme radosť, že nový vizuál 25. ročníka Jeden svet prinesie do sivých októbrových trochu pestrosti. 

No čo, namotala vás festivalová stužka? Pridajte sa k nám a oslavujme spoločne! 

ORGANIZÁTORI

One World

FINANČNÍ PARTNERI

SLSP

PARTNERI

IOMGoOutbkisDAFilmskino lumiereFTF VŠMUkino mladosťA4TeledataMareenaVagusMyslímÚNaSSFFUKsvet medzi riadkamislidoBiela pastelka logo

HLAVNÍ MEDIÁLNI PARTNERI

MEDIÁLNI PARTNERI

Nota Bene