One World Slovakia 2022 – The 23rd international documentary film festival

We are preparing the 23rd year of the international documentary film festival One World, which will take place on November 5-11, 2022 live in cinemas in Bratislava and online in Slovakia territory.  The theme of this year is Home.  #welcomehome    

MOVIE CATALOG

Guests

Irena Taskovski

Irena Taskovski – členka medzinárodnej poroty

Založila a riadi predajnú a produkčnú spoločnosť Taskovski Films v Londýne s pobočkami v celej Európe. Irena pracuje ako filmová konzultantka pre mnohé filmové inštitúcie ako napr. HBO Europe, TRT world, Asian Cinema Fund, Dok.incubator CZ, Sources Germany a MFDF Ji.hlava. Absolvovala FAMU v Prahe, študovala aj na National Film & Television School v Londýne. Irena vzdeláva a je aktivistkou vo filmovom priemysle.

Erik Winker

Erik Winker – člen medzinárodnej poroty

Erik Winker pôsobí v oblasti dokumentu už viac ako 20 rokov. Je jedným z troch generálnych riaditeľov CORSO Film. Produkcie CORSO sa pravidelne objavujú na festivaloch, v televízii a v kinách po celom svete a získavajú množstvo prestížnych nominácií a ocenení. Erik pracuje ako lektor medzinárodných workshopov ako Dok.Incubator, Ex Oriente, EsoDoc a Documentary Campus a je pravidelným členom festivalových a finančných porôt.

Jindřich Andrš

Jindřich Andrš – člen medzinárodnej poroty

Jindřich Andrš vyštudoval dokumentárnu tvorbu na FAMU a teóriu filmu na Karlovej univerzite a Edinburgh Napier University. Jeho celovečerný dokumentárny debut Nová šichta (2021) získal množstvo ocenení poroty a divákov (DOK Leipzig, FIPADOC, MFDF Jihlava, Jeden svet Bratislava, Ceny českých filmových kritikov, nominované na Európske filmové ceny a iné). Ako producent dokončil medzinárodne úspešný krátky film Pripyat Piano – „dokumentárny koncert“ z Černobyľu.

Venues

FILOZOFICKÁ FAKULTA UK

Mestské divadlo P.O.Hviezdoslava

A4 – Priestor súčasnej kultúry

Kino KLAP (Filmová a televízna fakulta VŠMU)

Kino Mladosť