One World Slovakia 2022 – The 23rd international documentary film festival

We are preparing the 23rd year of the international documentary film festival One World, which will take place on November 5-11, 2022 live in cinemas in Bratislava and online in Slovakia territory.  The theme of this year is Home. #welcomehome    

MOVIE CATALOG

DISCUSSIONS & ACCOPMANYING EVENTS

Guests

Irena Taskovski

Irena Taskovski – členka medzinárodnej poroty

Založila a riadi predajnú a produkčnú spoločnosť Taskovski Films v Londýne s pobočkami v celej Európe. Irena pracuje ako filmová konzultantka pre mnohé filmové inštitúcie ako napr. HBO Europe, TRT world, Asian Cinema Fund, Dok.incubator CZ, Sources Germany a MFDF Ji.hlava. Absolvovala FAMU v Prahe, študovala aj na National Film & Television School v Londýne. Irena vzdeláva a je aktivistkou vo filmovom priemysle.

Erik Winker

Erik Winker – člen medzinárodnej poroty

Erik Winker pôsobí v oblasti dokumentu už viac ako 20 rokov. Je jedným z troch generálnych riaditeľov CORSO Film. Produkcie CORSO sa pravidelne objavujú na festivaloch, v televízii a v kinách po celom svete a získavajú množstvo prestížnych nominácií a ocenení. Erik pracuje ako lektor medzinárodných workshopov ako Dok.Incubator, Ex Oriente, EsoDoc a Documentary Campus a je pravidelným členom festivalových a finančných porôt.

Jindřich Andrš

Jindřich Andrš – člen medzinárodnej poroty

Jindřich Andrš vyštudoval dokumentárnu tvorbu na FAMU a teóriu filmu na Karlovej univerzite a Edinburgh Napier University. Jeho celovečerný dokumentárny debut Nová šichta (2021) získal množstvo ocenení poroty a divákov (DOK Leipzig, FIPADOC, MFDF Jihlava, Jeden svet Bratislava, Ceny českých filmových kritikov, nominované na Európske filmové ceny a iné). Ako producent dokončil medzinárodne úspešný krátky film Pripyat Piano – „dokumentárny koncert“ z Černobyľu.

Sander van Bussel

Sander van Bussel is an artist and the initiator of the Human rights tattoo project, which was created in 2012. His goal is to tattoo the entire text of the Universal Declaration of Human Rights through 6773 individual letters to different people around the world. In his work, Sander van Bussel focuses on community art, connecting people, social interaction and experimental art.

Venues

SNG zvonku

Kino Lumière x SNG

A4 – Priestor súčasnej kultúry

Kino KLAP (Filmová a televízna fakulta VŠMU)

Kino Mladosť